Škof dr. Maksimilijan Držečnik iz Ribnice na Pohorju

Na željo gledalcev oddaje Pot–i smo obiskali zelo priljubljenega in preprostega duhovnika Fredija Mlinariča v župniji Ribnica na Pohorju.

Škof dr. Maksimilijan Držečnik iz Ribnice na Pohorju - predvajaj  (trajanje 36 minut)

Gospod župnik Fredi nam je predstavil utrip župnije v Ribnici na Pohorju in podružnične cerkve. Lahko rečemo, da je duhovnik gospod Fredi Mlinarič postal del njihovega trdega pohorskega življenja na 715.m nadmorske višine. Malo više je Ribniška koča, Ribniško jezero, Lovrenška jezera…

Tukaj je bil rojen pokojni mariborski škof dr. Maksimilijan Držečnik. Težko je v nekaj besedah zaobjeti držo in življenje našega rojaka škofa Maksimilijana Držečnika. Bil dober služabnik cerkve in nas vseh. V župniji so izdali knjigo škof Držečnik med nami in bi jo toplo priporočal za branje vsem gledalcem.

Tukaj v Ribnici na Pohorju je narava še ohranjena in vas povabimo, da tudi vi obiščete ta lep konec Pohorja na Štajerskem. Želimo vam dober sprejem oddaje in pišite nam še naprej na elektronski naslov  oddaja.pot-i@telemach.net