Na obisku pri koprskem škofu msrg. Metodu Pirihu

V oddaji Pot – i smo bili na obisku pri koprskem škofu msrg. Metodu Pirihu. Po lepem sprejemu je spregovoril samo za gledalce oddaje Pot –i. Oddaje Pot–i lahko spremljate na Primorskem preko televizije Sponka TV iz Portoroža. Oddaje Pot-i si lahko ogledate še na naslednjih televizijah: Moj TV - Selnica ob Dravi, RTS - Maribor, ETV - Zasavje, Gorenjska televizija - Kranj.

Na obisku pri koprskem škofu msrg. Metodu Pirihu - predvajaj  (trajanje 39 minut)

Koprski škof Metod Pirih je povedal bistveno razmišljanje: »Cerkev ne more biti brez vas, dragi bratje in sestre. Cerkev ne more vršiti svojega poslanstva brez vas. Cerkev ne more biti povsod navzoča brez vas. Kjer ste vi, tam je Cerkev. Cerkev je vaše življenje. Potrebe Cerkve so vaše potrebe, napredovanje Cerkve, je vaše napredovanje. Uspehi Cerkve, so vaši uspehi. Trpljenje Cerkve, je vaše trpljenje. Kdor hvali Cerkev, hvali vas, in kdor graja, napada Cerkev, napada vas.«

Zahvaljujemo se koprskemu škofu msrg. Metodu Pirihu, da je spregovoril za našo televizijo in gledalce. Vabljeni k ogledu oddaje.